7 digitális szakma, ahol programozói tudás nélkül is jól kereshetsz

Ha digitális szakmákról beszélünk, a legtöbben csak és kizárólag a programozói állásokra gondolnak. Pedig vannak olyan területek, ahol programozói tudás nélkül is olyan magas fizetésed lehet, mint az informatikusoknak. Melyek azok a sikerszakmák, ahová erős digitális tudás kell, de nem szükséges informatikussá válnod? Görgess tovább, mutatom!

Tréningeken meg szoktam kérdezni az embereket, hogy az a könyvelő, aki egy könyvelőszoftverben könyvel vajon könyvelő, vagy informatikus?

Vagy az a kontroller, aki Power BI programot használ közelebb van-e az IT-hoz, vagy ő is a klasszikus értelemben vett adatelemző? Jó kérdés, nem igaz? Te mit válaszolnál rá?

Az informatika már rég nem csak a programozást jelenti, hanem a digitális készségeket is!

Ma már teljesen természetes, hogy különböző szoftvereket használunk a munkában – legyen az egy CRM rendszer az értékesítőknek, egy könyvelő szoftver a könyvelőknek, egy SAP a logisztikusoknak, vagy egy hírlevélküldő szoftver a marketingeseknek. Ettől még senki nem lesz informatikus! 

Amikor tehát a csapból is az folyik, hogy a digitális kompetenciákat mindenkinek fejlesztenie kell, mert az IT a jövő, akkor nem arról van szó, hogy mindenkinek meg kell tanulnia programozni, kódolni, számítógépet összerakni, vagy hirtelen IT végzettséget szerezni.

Szó sincs róla! 

Mindössze azt kell látnod, hogy átalakult a munkaerőpiac, és most már jó pár szakmában – többek között a legkeresettebb, legjobban fizető területeken a munkavégzés javarészt szoftvereken keresztül történik! 

Ha ezekre a területekre akarsz betörni és itt érvényesülni, akkor a digitális tudásodat is erősen kell fejleszteni.

A jó hír az, hogy ha egy keresett szakterület szoftvereit – ráadásul egyre népszerűbb szoftvereit – megismered, és magabiztosan tudod használni, akkor nem csak olyan megbecsült leszel, mint egy programozó, de olyan jól is kereshetsz!

Mutatok 7 szakmát, ahol egyértelműen ez a trend!

7 munkakör, ami programozói szintű fizetést kínál

  1. Adatelemző: Ő az, aki elérhetővé, értelmezhetővé teszi az üzleti adatokat. Mit csinál pontosan egy data analyst? Nézd meg az erről szóló podcast adásunkat! ››
  2. BI developer: Ő az, aki vizualizálja és megalapozott döntések tárgyává teszi az üzleti adatokat.
  3. Cloud architect: Ő a felhőalapú informatikai szolgáltatások mestere. Mi az a felhő technológia, és miért éri meg ebbe az irányba képezni magad? Hallgass bele a Gerilla Karrier Podcast Cloud-ról szóló adásába! ››
  4. Automatizálási szakértő: Ő az unalmas, ismétlődő irodai folyamatokat automatizációját végzi.
  5. Digitális marketing specialista: Ő az online csatornákon zajló marketing karmestere.
  6. SAP tanácsadó: Ő az SAP szoftverek, rendszerek bevezetését támogató, irányító szakember.
  7. És végül IT projektmenedzser: Ő az, akire szinte minden vállalatnál szükség van, hiszen az informatikai projektek végrehajtását koordinálja. Az egyes IT menedzsment szerepkörökről itt találsz bővebb infót. ››

Nem állítom, hogy ezek a szakmák nem igényelnének komoly digitális tudást, rendszerszemléletet, de – a Cloud területet leszámítva – mégsem a klasszikus informatikus munkáról van szó, mindössze az adott szakmában használt szoftverrel dolgozol. Érted már?

Ezt a fajta digitális tudást ráadásul 40, 50 éves kor felett is könnyen elsajátíthatod, és nemcsak itthon kereshetsz jól vele.

Olyan sok szakembert szív fel a piac ezeken a területeken, hogy akár távmunkában külföldre is bedolgozhatsz európai szintű – akár 2-4 millió Ft-os havi jövedelemmel. Ez azért egész jól hangzik, nem igaz?

Ne írd le magad 45-50 évesen!

Ne dobd el magadtól a karrier és a milliós fizetés lehetőségét, mondván “én már öreg vagyok ehhez, 40+ évesen én már nem tanulok informatikát.” 

40, 45 évesen és 50 felett is meg lehet tanulni bármit, maximum más módszerek kellenek hozzá. Szerencsére ma már megvan a tere a hatékony tanulásnak – hogy mást ne mondjak, itt van például a Gerilla Mentor Klub, ahol nem száraz elméletet tanulsz elérhetetlen tandíj mellett, hanem azonnal használható, gyakorlati tudást, szoftverismeretet (egy megfizethető havidíjjal), amivel el tudsz indulni azokban a jövőálló szakmákban, amelyek a legjobb fizetést kínálják neked.

Te is szeretnél előre lépni? Szeretnél programozói szintű fizetést kódolás nélkül? Ha többet akarsz tudni ezekről a munkakörökről, és szeretnéd picit tudatosabban tervezni a karriered, akkor gyere a következő ingyenes, online előadásomra, ahol többek között azt is bemutatom, hogyan törhetsz be ezekbe a digitális pozíciókba akár 2-3 hónap alatt is. Kattints és regisztrálj! ››

A szerzőről

Picture of Baráth András

Baráth András

Baráth András okleveles önéletrajz-szakértő és elhelyezkedési tanácsadó. András álmodta meg és hozta létre 2009-ben a Gerilla Önéletrajz Műhelyt. Több, mint tízezer álláskereső találta meg új munkáját módszerei, oktatóanyagai, személyes tanácsadása és tréningjei által. Büszke arra, hogy az álláskereséssel kapcsolatos tanácsait olyan országos médiumok is rendszeresen kikérik, mint az RTL Klub televízió, a Kossuth Rádió, de például a HVG-ben, a Retro Rádióban és az Indexen is találkozhattál már vele. A Gerilla Mentor Klubot 2020-ban indította el, melynek célja, hogy a szakembereket személyiségfejlesztő, kommunikációs és szakmai képzések által segítse az előrelépésben és a karrierjük jobb kiteljesedésében.

Szólj hozzá

Fontos a fejlődés számodra?

Lépj szintet a Karrier Hack módszer segítségével!

Ismerj meg egy újfajta karriertervezési módszertant, amellyel minden eddiginél gyorsabban érheted el karriercéljaidat! Végre tisztán láthatod, hogy mi az az értékes tudás, ami kiemel téged az álláspiacon.

akkor gyere és csatlakozz az ingyenes, élő, online előadásomhoz!

Gerilla Mentor Klub | 1094 Budapest, Márton utca 37. | Ügyfélszolgálat: 06-20-779-3373 | ÁSZF |
Felnőttképzési tevékenység nyilvántartásba vételi száma: B/2021/000560 | Felnőttképző engedély száma: E/2022/000028