Mentor Klub bejegyzések

Bocs, engem az IT nem érdekel!
A legtöbb ember jól fizető állásról, felfelé ívelő karrierről, biztonságról, elismerésről ábrándozik, mégis mikor a konkrét lehetőségekre terelődik a szó egy tanácsadáson, csak úgy sorakoznak a “nem-ek” és az apróbetűs kiegészítések. Az egyik leggyakoribb mondat mostanában, amit hallok így hangzik: Egyet leszögezek az elején, az IT nem nekem való!

Mi köze a thai masszázsnak a karriertervezéshez?
Szeretek minél több pozitív példát bemutatni a cikkeimben, és szerencsére akad is sikersztori bőven. Rendszeresen kapok köszönőlevelet ügyfelektől, sőt, a legváratlanabb helyeken lépnek oda hozzám emberek, hogy “Te vagy a Baráth András?! El se tudod képzelni, mennyit segítettél nekem a módszereiddel! Nekem is Gerillás önéletrajzzal sikerült elhelyezkednem.” 🙂 Ám az élet nem csak a dicséretekből áll! Bizony én is belefutok időnként kritikába, vannak küzdelmes konzultációk, dacos szakemberek, amikor úgy érzem, itt valami nagyon félrement, és nem az van az emberek fejében a munkámról, mint amit szerettem volna átadni. Úgy érzem, itt az ideje tiszta vizet önteni a pohárba, és eloszlatni néhány tévhitet a karrier-tanácsadással kapcsolatban.

Csüggedt álláskeresők: Dehát az én helyzetem speciális…
“Biztosan jók a módszereid, és más fel tud velük készülni az álláskeresésre, de az én helyzetem más.” – Ha annyi tábla csokim lenne ahányszor ezt a mondatot hallottam álláskeresőktől, akkor már édességboltot nyithatnék. 🙂 A viccet félretéve, szerinted miért gondolja a legtöbb ember, hogy az ő helyzete speciális?

Van, ami NEM fejben dől el… avagy hogyan ne legyen több álláskeresési kudarcod?
“Engedd el a negatív gondolatokat, és be fogod vonzani a jó állásokat! Bízz magadban, és téged fognak felvenni! Bárkiből lehet bármi! Az életkor csak egy szám a papíron! Higgy magadban, hisz olyan ügyes vagy!” – Bár ilyen egyszerűen menne ez az álláskeresésben is, nem igaz? Mi az, amit a motivációs guruk mindig elfelejtenek hozzátenni?

Motiváció, motiváció, hogyan találjalak meg végre?
Mindenki tudja legbelül, hogy motiváció nélkül nem lehet dolgozni, nem lehet élni. Mégis sokan ezt csináljuk, nem igaz? Döbbenetes adat, de tudod mi a válasza a legtöbb embernek arra a kérdésre, hogy 0 és 100 között mennyire motivált a munkájában? 55-60%! Csak úgy elpöfögünk energiaszintben minden nap, és ez az átlag motivációs szint nem csak magyar, de világviszonylatban is. Miért nem hatnak ránk tartósan a nagy motivációs beszédek? Miért nem működnek a céges motivációs tréningek? Görgess tovább, és megtudod a választ!

Vajon Te látod-e, hogy mi gátol egy jobb állás megszerzésében?
Képzeld el, hogy meglátsz egy álláshirdetést álmaid állásával. Tudod, hogy alkalmas vagy a pozícióra, pont neked való a cég is, a munka is, régóta keresel ilyet. Igen ám, de hiányzik egy-két készség, tudás, amit a kiírásban a jelentkezőktől várnak. Mit csinálsz? Félre dobod szomorúan, vagy felvértezed magad? Ebben a cikkben két valós sztorin keresztül szeretném megmutatni neked, hogy milyen óriási a különbség, ha pozitív, vagy ha negatív beállítódással állsz neki az álláskeresésnek.

Te hogyan tanulsz?
Sokat halljuk manapság, hogy tudás-forradalom, élethosszig tartó tanulás, és mennyire fontos az, hogy folyamatosan képezzük magunkat. Ehhez képest mit látunk? Még egy többdiplomás ember számára is “luxus” és nyűg a tanulás. Az emberek tanulási hajlandósága (az elképesztő lehetőségeik ellenére) nem nőtt fel. Figyelem! Őszinteségi percek következnek!

Ne csak reméld, hanem tudd is, hogy értékes vagy!
Nagyon sok kliensem, aki szeretne váltani vagy a szakmájában előrelépni, rendre azt a problémát hozza fel, hogy igazából azt se tudja, mihez ért, miben jó, mi az a terület, ami igazán neki való?! Meglepően sok szakember bizonytalan a saját értékét illetően.

Miért a fiataloknak áll a zászló? Generációs harc a munkában
Kár lenne tagadni, hogy a fiatalok helyzeti előnyben vannak az állásszerzésnél. Egyre több cégnél látható, hogy nem a 45-50 pluszosok vannak már vezető pozíciókban, hanem a 30-35 évesek. A fiatal vezetők persze törekednek maguk körül a fiatalos csapatokra, mi is gyakorta tapasztaljuk, hogy több szakterületen létezik egy kimondatlan felső korhatár. Mi ennek az oka? És mit lehet tenni ellene? Görgess tovább a cikkre!

Hogyan rántsd ki magad a mélypontból? – avagy a boldogság 5 összetevője
Mi kell a boldogsághoz? Alapvetően öt dolog: Családi kapcsolatok, Egészség, Munka, Barátok, Megfelelő anyagi helyzet. A bökkenő ott kezdődik, hogy sajnos, nagyon ritkán adódik olyan, hogy mindig, minden terület 100%-ig klappoljon.

Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét, avagy hogyan hozd ki a legjobbat a reménytelennek tűnő helyzetekből is?
A saját életemben már többször átéltem, és ma már szinte számítok rá, hogy ha valami nem jön össze elsőre, akkor másodikra, esetleg harmadikra valami sokkal jobb fog kisülni belőle, mint amit eredetileg egyáltalán el tudtam képzelni. Példa erre többek között a házasságom, vagy az irodavásárlási ügyünk, és jó példa rá ennek a Kárpátaljáról menekült ötgyermekes családnak a története is, görgess tovább, elmesélem!

Ezért nem tudsz nemet mondani a főnöködnek
A legnagyobb stresszt egy cégnél általában az okozza, ha tartósan túlterheltek vagyunk. Minden pozícióban előfordulhat olyan, hogy átmenetileg több a feladat, de ha ez a túlterheltség állandósul, előbb-utóbb olyan szintű stresszt fog okozni, ami még a legszeretettebb munkakörben is kiégéshez vezet. Már csak ezért is érdemes nagyon komolyan venni a nemet mondást.

Hogyan jöhetsz ki jól a munkatársaiddal? 5 tipp a harmonikus a munkahelyi kapcsolatok kialakításáért
Az, hogy jól érzed-e magad egy állásban, nagyban függ attól, hogy mennyire találod meg a közös hangot a körülötted lévő emberekkel. Teljesen mindegy, hogy mennyire jó a fizetésed, milyen izgalmas a munkád, és mennyire kötnek le a feladatok, egy idő után az egész nem fog érni semmit, ha napi 8-9 órát fogcsikorgatva kell a kollégáid mellett kibírnod. Mit tudsz tenni a jó munkahelyi légkör kialakításáért? Íme 5 tipp, ami a segítségedre lehet!

5 jele az alacsony önbecsülésnek a munkában
Számos olyan jelenség, viselkedés megjelenik a munkában, amit össze sem kötnénk azzal, hogy valójában önbecsülési problémák állnak a háttérben. Emiatt nem mered elküldeni az önéletrajzodat egy vágyott pozícióra, nehezedre esik megnevezni az erősségeidet egy állásinterjún, azonnal gyomorgörcsöd van, ha a főnököd behív magához, és nem mersz nemet mondani a kollégádnak, amikor megkér, hogy segíts neki, miközben látod, hogy ő a közösségi média felületeken lóg. Érdemes komolyan venni ezeket a jeleket!

“Menjek, vagy maradjak?” 6 jel, hogy érdemes erősen elgondolkoznod a munkahelyváltáson
Szakmai pályafutásod során bizonyára kerültél már olyan helyzetbe, amikor megfogalmazódott benned a kérdés: Menjek vagy maradjak? Honnan tudhatod biztosan, hogy elérkezett az idő a munkahelyváltásra?
Fontos a fejlődés számodra?
Lépj szintet a Karrier Hack módszer segítségével!
Ismerj meg egy újfajta karriertervezési módszertant, amellyel minden eddiginél gyorsabban érheted el karriercéljaidat! Végre tisztán láthatod, hogy mi az az értékes tudás, ami kiemel téged az álláspiacon.
- Ha többet akarsz keresni,
- Ha pályamódosítást szeretnél (esetleg állami szférából versenyszférába átevezni),
- Ha érdekesebb munkát szeretnél,
- Ha tanulni szeretnél, de nem feltétlenül tudod, hogy mit,
- Ha szeretnéd kihasználni a digitális változásban rejlő lehetőségeket,
- Ha jobb feltételekkel szeretnél dolgozni: több home office-szak, jobb fizetéssel, kiegyensúlyozottabb munka-magánélettel,
- Vagy csak szeretnél egy normális bejelentett állást, ahol nem cseszeget a főnök…

akkor gyere és csatlakozz az ingyenes, élő, online előadásomhoz!
Felnőttképzési tevékenység nyilvántartásba vételi száma: B/2021/000560 | Felnőttképző engedély száma: E/2022/000028