Miért halogatod a nyelvtanulást?
A legtöbb ember tudja, hogy tanulnia kéne angolul felnőttként is, de úgy van vele, hogy a meglévő munkájában nem kritikus, nem kell napi szinten használni, különben is van ezermillió dolga, ezért mindig hátrasorolja.
Ott a család, idősödő szülők, gyerekek, lakásfelújítás, munka… emellé már nem nagyon fér bele se időben, se energiában – és valljuk be, se anyagilag a nyelvtanulás.
Nincs azon a prioritási szinten az angol, hogy erre kapacitást szánj, nem igaz?
Akkor kezd probléma szintre feljönni az angol, amikor munkahelyet akarsz váltani, vagy jobban fizető állást akarsz találni
Ez teljesen érthető is, de MI EBBEN A NAGY CSAPDA?
Az, hogy az álláskeresés önmagában is egy őrült nagy projekt. Megtanulni az álláskeresési technikákat, önéletrajzot írni, interjúkra készülni, egyáltalán beadni havi 15-20 pályázatot, mindezt munka mellett… Ez minimum egy félállással felérő tevékenység, ráadásul még ha ügyesen is csinálod, akkor is kb. egy 2-3 hónapos projekt, mire végigzongorázod. Emellé még bepréselni egy nyelvtanulást – ami nem egy otthoni duolingózás, hanem egy valódi, intenzív tanulás – az szinte képtelenség.
De ez csak az egyik gond…
A nagyobb probléma az, hogy a legtöbben le is mondanak magukról. Aki ezerszer nekifutott már az angolnak, de nem jutott egyről a kettőre, az egy idő után elkönyveli magát bénának.
Egyszerűen elhiszed magadról, hogy neked nincs nyelvérzéked, és úgy, hogy nem élsz külföldön, és nem gyakorlod folyamatosan a nyelvet, teljesen felesleges erőlködnöd vele.
Ismerős, nem igaz?
Egy alap szintig viszonylag könnyen eljutsz, de utána nincs tovább. Hiába erőlködsz, hiába kezded elölről, egy idő után elfelejted a nyelvet, nem jönnek a mondatok, nem tudod használni azt se, amit megtanultál.
Nincs meg a módszer, nincs haladás, nincs tartós eredmény, ezért nem látod a kiutat!
Ez az emlék abszolút megvan nekem is, aki kb. hétszer futott neki a középfokúnak(!), ma pedig felsőfokon beszélek. Itt megtalálod a bénázási sztorim 🙂 ››
Sokáig nem tudtam mi a gond, de ma már pontosan látom! Azért nem jutottam ötről hatra a nyelvekkel, mert nem jól tanították nekem!
Mi a titka a sikeres nyelvtanulásnak?
A jó módszer! Az angoltanulás akkor lesz igazán hatékony, ha a nyelvet nem egy tantárgynak tekinted, hanem a mindennapjaid szerves részévé teszed. Ehhez nem kell drága magánórákra járnod vagy tankönyveket böngészned és szótáraznod. Egy hatékony rendszernek a következőket kell biztosítania:
- Egyszerűen beilleszthető legyen a napi rutinodba.
- Gyakorlati tudást adjon.
- Folyamatos sikerélményt nyújtson.
Azt kell látni, hogy a nyelvtudás, ugyanolyan, mint a biciklizés!
El kell jutni egy bizonyos tempóig, hogy erőlködés nélkül, könnyedén tudj biciklizni.
Amíg csak 3-4 km/órával próbálsz lavírozni, addig csak összevissza billegsz, ide-oda megy a kormány, nem vagy ura az egésznek, és nincs sok élvezeted benne. Alig várod, hogy leszállj. De ha már el tudod érni a kellemes 15-20 km/órás tempót, és magabiztosan tudsz közlekedni minden helyzetben, akkor már van kedved bicajra ülni, nem igaz?
Ugyanez érvényes a nyelvtudásra is!
A gond az, hogy az erőltetett, magolós, magyarról angolra fordítgatós módszerrel a legtöbben nem érik el azt a tempót!
Lehet, hogy a sokszáz óra iskolai angol nem vitt sehova, de nem kell beletörődnöd a sikertelenségbe!
Lehet ezt másképp is csinálni!
A BeszéljAngolul módszer megadja neked a szükséges tempót. Egy olyan innovatív tanulási rendszert kínál, amely:
- Napi 30 perc tanulással is látványos fejlődést eredményez.
- Nem tankönyvekre, házifeladatokra épít, hanem a valós nyelvhasználatra.
- Az érdeklődésednek megfelelő tartalmakat biztosít, így motivált maradhatsz.
Hogy mi is ez a módszer pontosan, mi a tudományos háttere és mitől működik még azoknál az embereknél is, akik „felmentést” kaptak a nyelvekből? Hallgasd meg Lados Olivérrel készült a Gerilla Karrier Podcast adásunkat, és minden összeáll. 👇
Minden, amit eddig az angol tanulásról gondoltál, az egész más megvilágításba kerül!
Miért működik a BeszéljAngolul módszer?
Ami a módszerben teljesen egyedi, hogy egy 100% angol közegbe teheted a tananyagokkal magad. Ahogy anno a magyart megtanultad, az angol is ugyanilyen természetes formában megy bele a fejedbe az audio tananyagokkal. Megtanulsz angolul gondolkodni. Nem úgy fogsz beszélni, hogy magyarul megvan a mondat, és utána megpróbálod angolba átfordítani, keresgélve a szavakat, nyökögve… Hanem megtanulsz egyből angolul gondolkodni.
Mennyi idő alatt lehet szintet lépni?
Amiért a módszer nekem különösen tetszik (leszámítva, hogy én is pontosan ilyen technikával tanultam meg angolul felsőfokon) az, hogy pontosan kalibrálható. Pontosan lehet tudni, hogy mennyi energiabefektetés kell ahhoz, hogy egyik szintről a következőre tudj lépni: heti 6 nap tanulással, napi 30-40 perc ráfordítással 70 naponként szintet léphetsz. Teljesen kezdő szintről is el tudod kezdeni a tanulást, és az 5 modult (A1-től C1-ig) 1,5 év alatt végig tudod járni.
1-1,5 év alatt kényelmesen, a munkában is használható, magabiztos kommunikációs szintre tudsz eljutni.
TIPP: Ha számodra is probléma az angol tudás hiánya, iszonyú kellemetlenül érzed magad, hogy nem tudsz angolul megszólalni, nem érted a meetingeket, nem mersz bizonyos állásokat megpályázni, és gyomorremegés kerülget, ha csak megcsörren a telefon, nehogy angolul kelljen beleszólni, akkor a próbáld ki a BeszéljAngolul módszert! A Gerilla Mentor Klub tagságban a teljes BeszéljAngolul rendszert ingyenesen eléred, és kezdőtől felsőfokig fejlesztheted folyamatosan a nyelvtudásod. ›› Ha komolyan gondolod a tanulást, most érdemes belevágnod!
Ne feledd: a nyelvtudás egy ESZKÖZ a karrieredben!
Az angol tudás a lehetőségek sorát nyitja meg előtted:
- Jobb állások pályázására lesz esélyed.
- Nemzetközi projektekben vehetsz részt.
- Magabiztosabban érvényesülhetsz szakmai helyzetekben.
Ahhoz, hogy igazán jó állásod, jó fizetésed legyen kell az angol, nagyon nagy előny a nyelvtudás, de nem minden.
Idén ne csak tervezd, valósítsd is meg a karrier álmod!