Mentor Klub bejegyzések

Tedd le az egódat, ha 40 év felett is jó állást akarsz!
Te is úgy érzed, elérted azt a kort, amikor már nem akarsz mindenáron megfelelni? Nem akarsz mindig mindenben részt venni, és állandóan a munkáltatók kénye-kedve szerint ugrálni? Letettél már eleget az asztalra, legyen elég ennyi ahhoz, hogy felvegyenek egy új állásba? Van egy kiábrándító hírem: az álláspiacon minden nap új verseny indul.

Hogyan írj önéletrajzot a Mesterséges Intelligencia korában?
Belegondoltál már abba, hogy az önéletrajzodat a legtöbb esetben már nem is emberek olvassák? Nem a HR-esek válogatják ki első körben. Ha ugyanazt a sablon pályázatod szórod szét mindenhová, akkor van egy rossz hírem: ez a stratégia ma már nem működik. Nincs a túloldalon egy ember, aki belelátja a jelentkezésedbe a hiányzó információkat!

A legrosszabb szívesség: ne így segítsd a gyereked karrierjét!
Három kamaszodó fiam van, és rengeteg szakember hátterére látok rá. Mostanában különösen is foglalkoztat a kérdés: mikor kell szülőként egy nagyot hátralépni? Elképesztően sokszor látom ugyanazt a káros mintát: a szülő jót akar, a végtelenségig próbálja egyengetni a (felnőtt) gyereke útját – megmondja, melyik egyetemre menjen, segít állást szerezni, esetleg lebeszéli váltásokról. A szándék érthető, a következmény viszont karriergyilkos.

Miért fontos, hogy az eredményeidet mutasd be az önéletrajzban?
Egy átlagos önéletrajzban az álláskeresők szinte egyáltalán nem beszélnek az eredményeikről, mindig csak a korábbi feladataikat, felelősségeiket sorolják fel. A legtöbb pályázat ezért úgy néz ki, mintha Ctrl + C/ Ctr + V-vel egyszerűen csak kimásolta volna a jelölt a korábbi munkaköri leírásait, ami nagy hiba… és egyben jó hír Neked, hiszen óriási előnyt jelenthet. Figyelem, egy igazi Gerilla Önéletrajz TITOK következik!

A pénz nem minden…
Aki azt mondja, hogy a pénz nem fontos, az hazudik. Ne legyünk álszentek, igenis fontos, hogy mennyit viszel haza hó végén, DE az legalább annyira fontos, hogy jól is érezd magad a munkában, passzoljon a személyiségedhez, és hosszú távon is értelmet találj benne. Ez bizony sokszor nehéz döntések elé állíthat a karrieredben. Íme egy tanulságos eset, amiből Te is erőt meríthetsz!

A 22-es csapdája az álláskeresésben
Sok álláskereső ott követi el a hibát, hogy arra vár, egyszer csak jön az ihlet, hogy mit tanuljon, merre vigye tovább a karrierjét. Az ihlet azonban ritkán érkezik magától.

Egyszerű pályaorientációs gyakorlat, ami megmenthet a boldogtalanságtól
Minden pályaorientációs tréningen és személyes tanácsadáson megcsinálunk egy rövid tesztet az ügyfeleimmel. Egyszerű, mégis kulcsfontosságú – különösen akkor, ha nemcsak jól akarsz keresni, hanem valóban elégedett is szeretnél lenni a munkáddal.

A végkielégítés csapdája: Miért nem érdemes várni rá?
Rendszeresen látom ismerőseimnél, hogy már rég kifelé áll a szénájuk egy munkahelyről: unják, amit csinálnak, esetleg a cégnek nem megy túl jól, vagy a főnökkel van konfliktusuk, de nem lépnek, inkább arra várnak, hogy küldjék el őket. Talán Te is hasonló cipőben jársz? 10+ év munkaviszony után az álláskeresés helyett inkább a végkielégítésre vársz? Megmutatom, mi a nagy csapda ebben a helyzetben!

Önéletrajz javítás: Tipikus bakik
Elküldtél rengeteg önéletrajzot, mégsem kapsz visszajelzést? Nem veled van a baj, hanem az önéletrajzoddal! Pár apró hiba is elég ahhoz, hogy azonnal félretegyék a jelentkezésed, míg egy jól megírt pályázat azonnal interjúhoz juttathat. Ebben a cikkben egy valós önéletrajz példáján keresztül mutatom meg, milyen gyakori hibákat követnek el az álláskeresők – és hogyan javítsd ki őket pontról pontra, hogy a következő jelentkezésed sikeresebb legyen.

Először lassan, aztán hirtelen – Így sodródhatsz a karriered csődje felé
Először csak apró jelek vannak: már nem szereted annyira a munkád, egyre több a stressz, a főnököd mintha kevésbé értékelné a teljesítményed. Észreveszed, hogy kimaradsz a fontos projektekből, nem fejlődsz, a fizetésemelés is évek óta elmarad. Aztán jön egy pont, amikor egyik napról a másikra megváltozik az élet, és te rádöbbensz, hogy nem készültél fel erre a helyzetre. Pedig a jelek ott voltak végig. A kérdés csak az: észreveszed őket időben, vagy megvárod, amíg túl késő?

Ezért nem kapsz visszajelzést a beküldött önéletrajzodra
Hogyan szelektáltak a HR-esek 2020 előtt és hogyan válogatnak ma? Ha megérted a folyamatot, és látod mennyi minden végérvényesen megváltozott az álláspiacon, sokkal könnyebb lesz elkészíteni a következő nyerő pályázatod!

Álláskeresői hiány-betegség
USA-ban élő ismerőseim szokták mosolyogva mesélni, hogy akármilyen állásra jelentkeztek eddig az Államokban, még soha senki kért tőlük diplomát, se semmiféle szakmai végzettséget igazoló papírt. Ha megvan a gyakorlat és a kellő magabiztosság, másnap már lehet is kezdeni, és nem konyhai kisegítő állásokban, hanem a jól fizető, felhőkarcolós, irodai pozíciókban is. Ettől a bizalomtól, és a full optimista szemlélettől talán még messze járunk, de könyörgöm, legalább az álláskeresésben kezdjünk már el a hiányaink helyett az erősségeinkre fókuszálni!

Én már nem akarok a számítógép előtt ülni…
„Valaki mondja meg, merre tovább a karrieremben! Csak egyet tudok: nem akarok napi 8-10 órát a gép előtt görnyedni!” – Ismerős érzés? Nem vagy egyedül! Sokan érzik úgy, hogy menekülnének a tech világ elől. Mi a gond ezzel a hozzáállással? Elég csak ellátogatni egy patikába, és te is érteni fogod!

Mikor leszel nyerő helyzetben a bértárgyaláson?
Tudtad, hogy profi bértárgyalással 25-30%-kal magasabb fizetést is kialkudhatsz magadnak? De mi történik, ha a megpályázott állás helyett egy másik pozíciót ajánlanak? Vagy ha már elfogadták a bérigényedet, de később mégis emelnéd? Hogyan érheted el azt, hogy minden esetben Te legyél nyerő pozícióban a tárgyalóasztalnál?

Bértárgyalás best practice: Hogyan növeld a fizetésed?
Bárcsak minden szakember elhinné végre, hogy igenis tudja befolyásolni a fizetése mértékét! Magyarországon is lehet jól keresni, és nem csak több diplomával, nem csak felsőfokú angol nyelvtudással, és nem csak programozói állásokban. Kövesd a tanácsaimat, és keress Te is jobban!
Fontos a fejlődés számodra?
Lépj szintet a Karrier Hack módszer segítségével!
Ismerj meg egy újfajta karriertervezési módszertant, amellyel minden eddiginél gyorsabban érheted el karriercéljaidat! Végre tisztán láthatod, hogy mi az az értékes tudás, ami kiemel téged az álláspiacon.
- Ha többet akarsz keresni,
- Ha pályamódosítást szeretnél (esetleg állami szférából versenyszférába átevezni),
- Ha érdekesebb munkát szeretnél,
- Ha tanulni szeretnél, de nem feltétlenül tudod, hogy mit,
- Ha szeretnéd kihasználni a digitális változásban rejlő lehetőségeket,
- Ha jobb feltételekkel szeretnél dolgozni: több home office-szak, jobb fizetéssel, kiegyensúlyozottabb munka-magánélettel,
- Vagy csak szeretnél egy normális bejelentett állást, ahol nem cseszeget a főnök…

akkor gyere és csatlakozz az ingyenes, élő, online előadásomhoz!
Felnőttképzési tevékenység nyilvántartásba vételi száma: B/2021/000560 | Felnőttképző engedély száma: E/2022/000028